Strona główna » Katalog » Dramat » RÓŻYCZKA (KSIĄŻKA + DVD)
data premiery: 2017-05-18
RÓŻYCZKA (KSIĄŻKA + DVD)

RÓŻYCZKA (KSIĄŻKA + DVD)

Produkcja:Polska, 2010
Premiera:2017-05-18

Reżyseria:Jan Kidawa Błoński
Obsada:Robert Więckiewicz, Magdalena Boczarska, Andrzej Seweryn, Jan Frycz, Grażyna Szapołowska, Jacek Braciak, Krzysztof Globisz

Nośnik:Książka+DVD
Język:polski – DD 5.1 (komentarze twórców – DD 2.0)
Napisy:angielskie
Czas[min]:115
Obraz:16x9 (1.78:1)
Cena:
19,99 zł
Znany pisarz (Andrzej Seweryn) przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną kobietą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji intelektualista poślubia atrakcyjną „dziewczynę znikąd”. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją nie tylko silna namiętność, ale i groźna intryga. Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje mające służyć kompromitacji pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem stopniowo przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb.
Opowieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Niebezpieczna gra uczuć między cenionym pisarzem, jego piękną młodą żoną oraz jej kochankiem, rozgrywająca się w burzliwych latach 60-tych.
projekt i realizacja: TREMARK-BLUO
sote